Cięcie laserem – precyzyjne cięcie i gięcie blachy

Cięcie laserem – szybkie i wydajne!

Cięcie laserem to nadzwyczaj nowoczesna technika obróbki. Opiera się ona na cięciu tworzywa przy użyciu lasera.

Laser emituje wiązkę promieniowania elektromagnetycznego z obszaru światła zauważalnego, podczerwieni lub ultrafioletu o dużym skoncentrowaniu mocy na małym obszarze. Powoduje to, że obszar artykułu, na który spada wiązka, ulega natychmiastowemu stopieniu.
Laserem można z powodzeniem ciąć metal, tworzywa syntetyczne, stal, drewno, aluminium, plexi, papier, tworzywa szklane, tekstylia lub produkty ceramiczne.

Atuty cięcia laserowego

Laser jest stosowany w wielu dziedzinach nauki i również inżynierii, zasadniczo ze względu na nadzwyczaj wysoką dokładność a także szybkość cięcia.

Poprawnie zaprogramowany laser bez kłopotu wycina drobne, jak
i duże moduły, także te o najbardziej skomplikowanych konturach. Cięcie laserem zdoła być wymierzone co do milimetra – dzięki temu występują nieznaczne straty towaru. Wycięte obrysy nie muszą być poddawane dalszej obróbce, gdyż cięcie laserowe pozostawia proste i gładkie krawędzie. Dodatkowo sama maszyna jest bardzo ekonomiczna – nie potrzebuje bowiem wymiany modułu przycinającego, który się nie zużywa i nie tępi. Jeżeli chodzi o wady decydujące to całkiem spory wydatek zakupu samej machiny oraz ograniczenie co do grubości ciętego materiału.

Lasery przemysłowe

Wyróżniamy wiele rodzajów laserów, poprzez co zdołamy wybrać ten najlepiej przystosowany do potrzeb. Lasery różnią się między innymi mocą wysyłanej wiązki światła.
Aby ciąć metal, w maszynach do cięcia laserowego potrzebne jest użycie tzw. gazu technicznego jak azot, argon albo tlen. Jego zadaniem jest aktywowanie cięcia a także wydmuchiwanie stopionego materiału.
Najbardziej słynny laser gazowy to na przykład laser helowo-neonowy. Wysyła on światło zielone oraz czerwone, tudzież użytkuje się go zazwyczaj w przemyśle, geodezji czy holografii. Laserem gazowym jest także laser CO2, który charakteryzuje się znaczną mocą. Używa się go do obróbki materiałów, wykonywania badań fizycznych a także pomiarowych bądź telekomunikacji.

Choć cięcie laserowe używane jest zazwyczaj w dużych firmach i warsztatach produkcyjnych, osoby prywatne także mogą z niego skorzystać. Najważniejsze to wyszukać organizację w swojej okolicy, specjalizującą się w takiego rodzaju usługach. Bez trudności odszukamy je
w Sieci, wpisując w wyszukiwarkę hasła tego rodzaju jak: „cięcie laserem” bądź „cięcie laserem Katowice”.

Katalog produktów:
cięcie laserem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *