Dlaczego warto wybrać się w podróż do Birmy?

Birma – czy warto pojechać?Birma lub Myanmar – oficjalna nazwa to Republika Związku Mjanmy. Jest to państwo azjatyckie urokliwie znajdujące się między morzem i pasmem gór. Graniczy z Tajlandią, Laosem, Indiami, Bangladeszem oraz Chinami.

Kiedyś zapomniane, współcześnie jest otwarte na turystykę. Myanmar miasto stołeczne jako stolica ma nazwę Naypyidaw. Birma ludność – jej liczbę sumuje się na 51,5 miliona. Panuje system prezydencji.
To skromny kraj i do niedawna nie było o nim słychać, pomimo tego pragnie się otworzyć na turystykę. Mieszkańcy tam są serdeczni i otwarci na zwiedzających, gościnni i życzliwi, jakkolwiek by było widać tam dużą biedę. Niech Cię nie zdumieje widok chudych dzieciaków biegających bez butów i proszących o pomoc. Panowie nie chodzą w spodniach tylko noszą sorongi, dziewczęta na głowie noszą chusty. Widać brak inwestycji, stare, walące się domy, złe drogi. Mieszkańcy są ubodzy – starają się zespalać koniec z końcem. To niesłychanie robotny naród. Zajmują się z reguły handlem i przewozem wędrowców. Da się też bez zbytnich kosztów zjeść. W tutejszej kuchni birmańskiej góruje makaron i ryż.

Birma religiaBirma jest to kraj buddyjski. Zamieszkuje w tamtym miejscu w przybliżeniu 400 tysięcy mnichów buddyjskich. Jest podobnie nieznaczna ilość hindusów oraz katolików. Kiedy jedziemy do Birmy wskazane jest zabrać perfumy, t-shirty czy kosmetyki, które można z powodzeniem zamienić na tutejsze pamiątki. Można też nabyć malowane na płótnie obrazki, wyrzeźbione posążki Buddy a także inne ręcznie fabrykowane cuda.

Na co uważać oraz czego się wystrzegać?Na targu należy zważać na miglanców i naciągaczy. Jak zauważają turystów to starają się wydusić od nich jak najwięcej pieniędzy. Powinno się unikać wody z kurka a jedzenie nie za każdym razem jest sterylnie przyrządzone – zdarzały się owady w potrawach. Wyjeżdżając, wskazane jest także pamiętać o szczepieniach: wskazane jest szczepienie zwłaszcza na wirusowe zapalenie wątroby typu A i typu B.

Co warto zwiedzić w Birmie?

Bagan – na małym terenie mieści się powyżej 2000 świątyń, są urocze oraz w rozmaitych wymiarach.
Shwedagon Paya jest to ogromna budowla sakralna w Yangon. Jest w kontraście ona z resztą miejscowości gdyż jest cała w złocie.

Amarapura – buddyjski klasztor – można ujrzeć tam codzienne życie mnichów.

Czytaj także:

visa myanmar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *