Kambodża – egzotyczne wczasy

Urlop w Kambodży

Wybierając urlop, ciekawie jest wziąć pod uwagę, które są dla nas egzotyczne.

W Bułgarii, Słowacji, bądź nawet w Grecji sporo osób było już, natomiast na przykład w Kambodży było niewielu,, więc tym bardziej warto mieć w planie wakacje w owym kraju. Kambodża posiada atrakcje wypoczynkowe tak, jak każdy inny kraj, chociaż niekoniecznie takie, które mamy w Europie. Zanim dokonamy wyboru co do urlopu, warto posiadać wiedzę względnie o tym miejscu na mapie świata.

Kambodża – lokalizacja

Kambodża to państwo azjatyckie leżące na Półwyspie Indochińskim.
Kambodża posiada granicę z Tajlandią, Laosem i Wietnamem. Jest to równinne państwo, bowiem 3/4 narodu zajmują równiny. Przeważa tu egzotyczny klimat monsunowy podzielony na dwie części roku, jest nią pora sucha, która rozpoczyna się na poczatku miesiąca listopad i trwająca do marca. Deszczowa pora występuje od drugiej części maja aż do października. Typowa temperatura powietrza waha się od 21 do 30 stopni. Kambodża jest krajem bardzo zalesionym, ponieważ aż czterdzieści procent powierzchni kraju zajmują lasy.

Miasta w Kambodży

Pod kątem administracyjnym Kambodża rozdziela się na dwadzieścia cztery prowincje. Jest ona krajem etnicznie zróżnicowanym również niemalże jednolitym wyznaniowo, albowiem osiemdziesiąt procent społeczeństwa wyznaje buddyzm. Jakkolwiek Kambodża jest mało zamieszkałym i słabo zurbanizowanym państwem, zabytkowe atrakcje także znajdują się w tym miejscu na światowej mapie. Wystarczy raptem odwiedzić wielkie miasta. W miejscowościach Kambodży mieszka ledwo trzynaście procent ludności.

Pozostali rezydenci tego narodu zamieszkują wiejskie obręby. Mieszkańcy pracują ciężko i dlatego przeciętna długość życia wynosi tu raptem 57 lat. Najogromniejszym miejscem także jednocześnie stolicą kraju jest Phnom Penh. Te miasto jest koronnym ośrodkiem industrialnym, handlowym i edukacyjnym. Przybywając do Kambodży, w stolicy tego państwa jest możliwość zobaczyć nieco fascynujących punktów, jak Pałac Królewski, Muzeum Narodowe, Muzeum Ludobójstwa, Bazar Stary i centralny, Świątynię Angkor.

Podsumowanie

W każdym roku Kambodżę nawiedza coraz to więcej osób ze świata. Dla porównania – w dziewięćdziesiątych latach ubiegłego wieku odwiedzało ją zaledwie około tysiąca podróżników, jednak już sześć lat następnie nieomalże sto dwadzieścia tysięcy. W 2015 roku niemalże pięć milionów urlopowiczów odwiedzało ów w oddali leżący kraj.

Źródło:

visa for cambodia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *