Otwarcie własnej działalności gospodarczej za granicą

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w Twoim kraju może być dość zniechęcające jeśli rozpatrzysz zakres formalności, z którymi będziesz musiał się zmierzyć, oraz sumę wszystkich możliwych opłat zacząwszy od podatków przez koszty ubezpieczeń, które będziesz musiał regularnie odprowadzać w ramach bieżącej działalności.

Zapoczątkowanie działalności w innym kraju stanowi jeszcze większe wyzwanie, zwłaszcza o ile dopiero rozpoczynasz działalność. Niemniej jednak kluczem do sukcesu jest zainwestowanie Twojego wartościowego czasu w właściwe przeanalizowanie i zaplanowanie najlepszej możliwości, zanim włożysz własną ciężko zarobioną gotówkę w projekt. Przemyślenia i budżet pozwolą Ci z powodzeniem otworzyć firmę w innym kraju.

W następnej kolejności zrób listę w przybliżeniu dziesięciu krajów, w których chcesz otworzyć firmę. Zbadaj każdy kraj, żeby upewnić się, że Twoja usługa biznesowa będzie pożądana. Możesz wyszukiwać informacje online, bądź również przyjmować gazety wyprodukowane w krajach, badasz. Kraje, jakie wyselekcjonujesz, mogą pochodzić z szeroko dostępnych list rankingowych, rekomendowanych przez renomowane czasopisma ekonomiczne, jak na przykład najlepsze kraje do prowadzenia interesu. Niemniej jednak, o ile zależy Ci tylko i wyłącznie na optymalizacji podatkowej, Twoje przewidywania nie zawsze będą się pokrywały ze wspomnianymi rankingami, ponieważ biorą one pod uwagę o niemało więcej kryteriów.

Jeśli już zawęzisz listę krajów według swojego kryterium poszukiwania najlepszego rozwiązania, czas aby zweryfikować swoje ogólne wiadomości, przechodząc na wyższy poziom uszczegółowienia. Jeżeli Twój wybór padł na przykład na Rosję, wprowadź do przeglądarki spółki rosja, firma rosja, a także angielskie odpowiedniki tych nazw, aby dowiedzieć się czegoś więcej. Jeżeli wyłoniłeś tego rodzaju kraj jak Rosja, z całą pewnością doszedłeś do wniosku, iż posiada niemało zasobów i duży potencjał, jaki w ostatnich latach spowodował do znacznego wzrostu inwestycji zagranicznych. Doprowadziło to z kolei do konkretnych działań miejscowych władz w wielu rejonach, jakie próbują stymulować otoczenie inwestycyjne i kształtować kulturę inwestycji. Z całą pewnością krótkoterminowa optymalizacja podatkowa nie była dla Ciebie kluczowym kryterium. Podobne dylematy należy rozstrzygnąć w przypadku każdego innego miejsca na jakie padnie Twój wybór, pamiętając równocześnie, że prócz odcieni czarnego i białego istnieje nieskończenie mnóstwo kolorów szarości.


Jeżeli jesteś w tym momencie otwarty na konkretny kraj, znajdź księgowego z biurami w pobliżu lokalizacji Twojej działalności gospodarczej. Pamiętaj, że ze względu na różnice kulturowe, Twój przekaz biznesowy ma być jasny i precyzyjny, gdy będziesz komunikował co chcesz osiągnąć. Zadawaj pytania dotyczące lokalnych zasad i przepisów, w szczególności dotyczących zatrudnienia. Upewnij się, że będziesz w stanie je spełnić.

Powróć do swojego kraju, gdy twój księgowy i prawnik dopełnią formalności. Kontynuuj ostatnie przygotowania do otwarcia działalności gospodarczej w innym kraju. Upewnij się, iż wszystko jest w porządku, a potem poczekaj, aż prawnik i księgowy zaświadczą, że Twoja firma jest gotowa do otwarcia.

Źródło: biznes rosja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *