Podróż do Kanady – Najważniejsze aspekty

Geografia oraz flaga Kanady

W państwie tak ogromnym jak Kanada, flaga pełni ważną rolę w życiu każdego obywatela.

Jest to prostokąt pocięty na 3 pionowe pasy, raz za razem: czerwony, biały i po raz drugi czerwony, w centralnym punkcie znajduje się liść klonu. Są to oficjalne odcienie Kanady, przyznane za sprawą Króla Jerzego V. Tak wykonana flaga pierwszy raz wg historyków została użyta w 1871 roku.

W tak bezkresnym państwie, jak Kanada stolica państwa piastuje wielką rolę.

Miasto stołeczne OttawaOttawa położenie ma na południowej części brzegu rzeki o takiej samej, wdzięcznej nazwie. Szacuje się, że zasiedla ją około miliona i stu tysięcy mieszkańców.

Te współczesne miasto jest praktycznie w całości otoczone lasami. W mieście urzędowo posługujemy się dwoma językami, dla większości to jest bezspornie angielski, dodatkowym językiem jest francuski. Uśredniony przychód mieszkańca w skali roku to z grubsza czterdzieści osiem tysięcy dolarów na rzecz mężczyzn i trzydzieści jeden tysięcy na rzecz kobiet. Jest to miasto o niesłychanie wysokim standardzie życia i dodatkowo niskim bezrobociu.

Znaczna ilość obywateli znajduje zatrudnienie w jednostkach państwowych (takich jak bank, poczta). Prężnie rozwinięte są także specjalizacje technologiczne oraz farmaceutyczne, zlokalizowane w technoparkach.

Unikalne położenie Kanady

Opisując tak piękne miejsce jakim jest Kanada, ciekawostki schodzą w owym czasie na dalszy plan, natomiast twierdzę, że warto o nich nadmienić.

Kanada jest drugim co do wielkości państwem na świecie, ulokowana jest aż w sześciu strefach czasowych!

Odkryto tam: mikroskop elektronowy, koszykówkę, telewizor, telefon, zamek błyskawiczny, pralkę oraz Supermana!

W Kanadzie rośnie 10 procent wszystkich lasów na Ziemii, a również jest w tamtym miejscu najogromniejszy krater po uderzeniu meteorytu.

Te państwo jest mniej więcej 32 razy większe od Rzeczypospolitej, jednocześnie zamieszkany jest przez mniej więcej miliona Polaków.

W Kanadzie ciągnie się najdłuższa autostrada na świeie, Kanadyjczycy posiadają też najdłuższą na świecie granicę (z USA), a także najdłuższą linię graniczną.

Mam nadzieję, że ten krótki tekst ośmielił Was do zaciekawienia się oraz zwiedzania owego ładnego i jakże fascynującego miejsca.

Więcej informacji:

canada visa requirements

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *