Wizy do Indii – Zaplanuj podróż

Jak zaopatrzyć się w wizę do Indii?

Jeżeli marzy się nam podróż do Indii, potrzebne jest wcześniejsze uregulowanie kilku potrzebnych formalności szczepień lub dokumentacji. Wypada wskutek tego pamiętać, że wszelkie te działania należy podjąć prawidłowo wcześniej. Jedną z najistotniejszych formalności przed podróżą do Indii jest to pozyskanie wizy, która jest niezbędna do tego, by prawnie przejechać przez linię graniczną i spędzać czas na terytorium tego niezwykłego państwa.

Wiza Indie


Wiza do Indii to najważniejszy dokument, który trzeba załatwić przed wyjazdem. Wszelkie formalności związane z tym dokumentem należy rozpocząć z poprawnym zapasem czasowym, ponieważ jednak dokument sam wydawany jest wystarczająco szybko, to wypada również brać pod uwagę potencjalne opóźnienia. Zwykle na wydanie tego dokumentu wyczekuje się około 3-4 tygodni. Koszty połączone z wizą to mniej więcej 50 dolarów USD. Więcej informacji można szukać w Google\’u np. wpisując w wyszukiwarce hasła typu: indie wiza, wiza indie itp.

E wiza Indie


Od 2015 roku mieszkańcy wielu państw mają możliwość starać się o wydanie tzw. e-wizy do Indii. To spore ułatwienie w osiąganiu tegoż dokumentu. Wszystkie formalności z kolei ograniczają się do uzupełnienia elektronicznego wniosku. Następnie dostaje się tzw. promesę, która upoważnia do odebrania dokumentu w wersji papierowej na lotnisku, na którym planujemy lądować. Na stronach internetowych odszukamy pełną listę, na której są wymienione 24 lotniska, gdzie możemy odebrać dokument. Na nieszczęście wizy pozyskanej drogą elektroniczną, nie ma możliwości wydłużyć i jest ona obowiązująca wyłącznie przez 60 dni.

Agencje wizowe

Jeżeli nie chcemy sami uzupełniać dokumentacji, gdyż nie jesteśmy pewni czy wykonamy komplet tak, jak należy, formalne rzeczy zdołamy również załatwić z pomocą specjalnej agencji wizowej. To takie znakomite udogodnienie na rzecz tych, którzy nie preferują tego rodzaju formalności. Agencja uzupełni nam każde potrzebne dokumenty, i w razie konieczności ich uzupełnienia, także o tym nas poinformuje. Niejednokrotnie również w przypadku korzystania z agencji wizowych, dokument zdobędziemy sporo wcześniej aniżeli w przypadku samodzielnego ubiegania się o wizę.

Zobacz także:

visa for india

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *